×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Merkezi Öğrenci Mimari Fikir Tasarım Yarışması

Öğrencilerimiz Rümeysa KILIÇASLAN, Betül KELEŞ ve Çınar KARAYÜNLÜ üçüncülük ödülü kazanmışlardır. 

[ngg src=”galleries” ids=”6″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″] 

Başkent OSB İdari Bina Kış Bahçesi Öğrenci Mimari Proje Yarışması

Çankaya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ve Başkent OSB işbirliği ile düzenlenen “Başkent OSB İdari Bina Kış Bahçesi Öğrenci Mimari Proje Yarışması” sonuçlanmıştır. Projeler jüri üyeleri tarafından değerlendirilmiş; değerlendirmeler sonucunda 3 proje ödüle, 2 proje de mansiyona layık görülmüştür. Yarışma sonuçları ve değerlendirme raporu ekte yer almaktadır.

Ödül ve mansiyon kazanan katılımcıları tebrik eder; tüm katılımcılara ve jüri üyelerine katkılarından dolayı teşekkür
ederiz.

Yarışma detaylarını incelemek ve bilgi edinmek için lütfen tıklayınız. 

 

Sivrihisar Nasreddin Hoca Toplum Merkezi  Öğrenci Mimari Proje Yarışması

Çankaya Üniversitesi Mimarlık Bölümü ve Sivrihisar Belediyesi işbirliği ile düzenlenen ve iki aşamalı olarak gerçekleştirilen “Sivrihisar Nasreddin Hoca Toplum Merkezi  Öğrenci Mimari Proje Yarışması” sonuçlanmıştır. İkinci aşamaya katılım sağlayan 18 proje jüri üyeleri tarafından değerlendirilmiş; değerlendirmeler sonucunda 3 proje eşdeğer ödüle, 3 proje de mansiyona layık görülmüştür. Yarışma sonuçları ve ikinci aşama jüri  Değerlendirme Raporu ekte yer almaktadır.

Eşdeğer ödül ve mansiyon kazanan katılımcıları tebrik eder; tüm katılımcılara ve jüri üyelerine katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Yarışma detaylarını incelemek ve bilgi edinmek için lütfen tıklayınız. 

 

Mars 2050: Yaşam Alanı Fikir Yarışması

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Teknik Üniversitesi, içlerinde NASA (JET PROPULSION LABORATORY), ABD jürisinin de bulunduğu, “Dış Gezegen Şehirciliği ve Uzay Mimarlığı” konularını ele alan bir “FİKİR YARIŞMASI” düzenledi. Okulumuz üçüncü sınıf öğrencilerinden Yaren Müge ARI ve Mine DİLMAÇ’ın projesi THESEUS, Mars 2050: Yaşam Alanı Fikir Yarışmasında öğrenci kategorisinde ödül almıştır. Öğrencilerimizi üstün başarılarından ötürü kutluyoruz. 

Yarışma detaylarını incelemek ve bilgi edinmek için lütfen tıklayınız.

Architecture at Zero 2020 Yarışması

Çankaya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencimiz Şükran YAVUZ, Uluslararası düzenlenen “Architecture at Zero 2020” yarışması öğrenci kategorisinde Üstün Başarı Ödülü’ne (Merit Award) layık görüldü. ARCH 302 Mimari Proje Stüdyosu dersi kapsamında geliştirdiği projesi ile bizi gururlandıran öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgi içim: http://www.architectureatzero.com/2020-winners

Öğrencilerimizden Uluslararası Yarışmada Büyük Başarı!

Doç. Dr. Fatma Gül Öztürk Büke ve Öğr. Gör. Dr. Rabia Çiğdem Çavdar’ın yürüttüğü ARCH 337 – (De)Coding Process in Design dersi kapsamında okulumuz öğrencileri, Competitions UNI’nin düzenlediği uluslararası “Libgen Genesis of Libraries” yarışmasına katılmıştır. Bu ders öğrencilerimize, tasarımda farklı düşünme ve yorumlama yeteneği katmakla beraber, “decoding ve coding” başlıkları altında sistematik tasarım fikirlerini geliştirmelerini hedeflemektedir. Ahmet Ertuğrul Togay, Kaan Açkalmaz, Şükran Yavuz’dan oluşan öğrenci grubumuz “Library as Life” adlı projesi ile yarışmaya katılım göstermişlerdir. Öğrencilerimiz projelerinde, bilginin yaşamı etkilemesi gibi, tasarladıkları kütüphanenin de topoğrafyayı etkilemesini amaçlamışlardır. Bu proje yarışmada “Institutional Excellence Award” ödülüne layık görülmüştür. Öğrencilerimizi ve akademisyenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

Öğrencilerimiz Uluslararası Yarışmadan Ödül ile Döndü!

Okulumuz üçüncü sınıf öğrencilerinden Ataberk Yılmaz, Alperen Balçın, Damla Yiğit ve Nada Al-Juboori’den oluşan öğrenci grubu, Doç. Dr Fatma Gül Öztürk Büke ve Öğr. Gör. Dr. Rabia Çiğdem Çavdar’ın yürüttüğü ARCH337 (De)coding Process in Design dersi kapsamında, Competitions UNI’nin düzenlemiş olduğu uluslararası “Libgen Genesis of Libraries” başlıklı fikir yarışmasında “Archaeology of Knowledge” başlıklı projeleriyle “People’s Choice Award” ödülüne layık görülmüştür. Öğrencilerimizi ve akademisyenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.