×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

Üniversitemiz Mimarlık Bölümü dikey stüdyolarından biri olan Grup II Stüdyosu, ARCH 202-301-302 gruplarının 2014-2015 Bahar Dönemi projesi kapsamında 28 Şubat-1 Mart 2015 tarihlerinde Sinop’a yer görme gezisi düzenledi.

Yrd. Doç. Dr. Ela Alanyalı Aral, Yrd. Doç. Dr. Cengiz Özmen, Öğr. Gör. Eren Başak ve Uzm. Sıla Karataş Başoğlu tarafından yürütülmekte olan Grup II Stüdyosu gezi kapsamında, ARCH 202 Bahar Dönemi tasarım projesi için Sinop’un kıyı bölgesinde sanatçı köyü tasarlayacak olan 2.sınıf öğrencileri ile Sinop’un sayfiye alanlarından Akliman’ı ziyaret etti. Aynı zamanda ARCH 301 Bahar Dönemi tasarım projesi kapsamında Sinop Merkez’de balıkçı barınağı ve rekreasyon alanları  tasarlayacak olan 3. Sınıf öğrencilerinin proje alanı olan İçliman’da mevcut tersane alanı incelendi. ARCH 302 öğrencileri için ise toplu konut tasarlayacakları, kentin yeni yapılaşan kıyı bölgesi ziyaret edildi. 

Gezi kapsamında Sinop’un tarihi kent dokusu da stüdyo yürütücüleri eşliğinde öğrenciler tarafından incelendi. Bu  bağlamda Sinop Kalesi, Balatlar Kilisesi, Alaaddin Camii ve diğer önemli yapılar ile İnceburun Feneri gezildi. Sinop Ticaret Odası Başkanı’nın öğrenci ve hocalarımıza kentin tarihi ve turistik değerler ile ilgili yaptığı sunuma ek olarak, yer görme gezisi boyunca Sinop Mimarlar Odası Temsilciği üyeleri kentli mimarlar da öğrencilerimize ve hocalarımıza rehberlik ettiler.